WIDEODOMOFONY I DOMOFONY

WIDEODOMOFONY I DOMOFONY Jest 74 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 74 elementów
Pokazuje 1 - 12 z 74 elementów

Po powrocie z pracy każdy z nas oczekuje niczym niezmąconego odpoczynku w zaciszu domowym. Po zamknięciu bramy posesji, drzwi mieszkania, chcemy czuć się bezpiecznie i nie jesteśmy zadowoleni z wizyt domokrążców i innych nieproszonych gości. Niestety często nie mamy możliwości zobaczyć, kto stoi za drzwiami. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc założenie domofonu lub wideodomofonu.

Zastosowanie domofonów i wideodomofonów

Są to urządzenia elektroniczne do komunikacji głosowej (domofon) i wizualnej (wideodomofon), dające możliwość usłyszenia lub zobaczenia osoby, która chce nas odwiedzić. Instalacja domofonowa składa się z kasety bramowej umieszczonej na słupku ogrodzenia (nad lub pod tynkiem), wyposażonej w mikrofon, głośnik i dzwonek, unifonu (słuchawki instalowanej w mieszkaniu), zasilacza domofonu i zaczepu bramy wejściowej, drzwi. W ofercie naszego sklepu znajdziecie domofony analogowe (każdy unifon połączony z bramofonem oddzielnym kablem, sprawdzi się w domach jednorodzinnych), cyfrowe - posiadające cyfrową centralę i unifony wyposażone w dekodery, numeryczna klawiatura pozwala otwierać drzwi po wybiciu odpowiedniego numeru lub kodu dostępu (sprawdzi się w domach wielorodzinnych). Coraz częściej nasi klienci wybierają wideodomofony, czyli typ domofonu wyposażony w kamerę umieszczoną w panelu zewnętrznym i unifon z wbudowanym monitorem. Kamera umożliwia zobaczenie osoby odwiedzającej na monitorze w mieszkaniu. Zaletą wideofonów jest to, że mogą zapisywać w formie zdjęć lub plików osoby, które chciały nas odwiedzić wraz z datą i godziną przyjścia.

Najnowsze modele wideodomofonów

Najnowsze modele wideodomofonów to wideodomofony IP, w których za pomocą smartfonu lub tabletu, z każdego miejsca na świecie mamy podgląd na odwiedzających nas w miejscu zamieszkania (wystarczy aplikacja mobilna na platformę iOS lub android). Decydując się na zakup domofonu lub wideodomofonu mają państwo do wyboru wersję z okablowaniem i bezprzewodową. Zaletą kabla jest odporność na warunki atmosferyczne, ale przeszkodą może być już zagospodarowana posesja (kable zewnętrzne umieszcza się 20-80 cm. w ziemi), wewnętrzne prowadzimy pod tynkiem lub umieszczamy w listwach podłogowych. Domofony i wideofony bezprzewodowe sterowane są drogą radiową, posiadają zasilanie bateryjne i mają zasięg do 400 m. W naszym sklepie internetowym eksperci pomogą dokonać państwu wyboru odpowiedniego sprzętu z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Posiadamy produkty wielu firm, w różnym zakresie cenowym. Naszym celem jest sprostać wymaganiom każdego klienta.